Masaże

Trzy fazy stresu według dr. Hansa Selye’go:
1. Faza alarmowa, stadium szoku i stadium przeciwdziałania (napięcie staje się stresem).
2. Faza przystosowania/odporności (stres objawia się nieokreślonymi bólami).
3. Faza wyczerpania (bóle przechodzą w chorobę).

Długotrwały stres ma ogromny wpływ na stan mięśni twarzy mobilizując je do ciągłej pracy, co powoduje, że wyraz twarzy utrwala się, twarz nabiera posępnego wyrazu wydając się zmęczona i starsza. Celem masażu jest poprawa zarówno kondycji skóry, jak i zdrowia łagodząc zmęczenie mięśni mimicznych, w rezultacie uzyskując młodszy wygląd skóry. W zależności od poziomu stresu dobiera się odpowiednią technikę masażu. Zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu.

Cena regularna 130 PLN, cena w zabiegu 80 PLN.

Polecany przy zachwianiu równowagi hormonalnej spowodowanej stresem lub wyziębieniem narządów kobiecych, co prowadzi do nieregularnych miesiączek lub innych problemów ginekologicznych. Taki stan może powodować zaburzenia skóry takie jak: brak wody w skórze, brak elastyczności lub nieodpowiedni koloryt skóry.

Masaż prowadzi do osiągnięcia kilku podstawowych celów:

 • przywrócenia równowagi nerwu wegetatywnego (przede wszystkim nerwu przywspółczulnego),
 • zniwelowania zmęczenia poprzez łagodną stymulację,
 • przyspieszenia krążenia krwi w okolicy miednicy poprzez rozgrzanie i stymulację okolicy kości krzyżowej i pięty,
 • przyspieszenia mikrokrążenia krwi w organizmie oraz w obrębie twarzy przy jednoczesnym unikaniu pocierania twarzy,
 • dostarczenia właściwej ilości hormonów do komórek w celu spowolnienia starzenia się organizmu.

Masaż rozpoczynamy od ciepłej kąpieli stóp. Ciepło podnosi temperaturę kobiecego ciała przyspieszając krążenie krwi odpowiedzialnej za transport hormonów. Zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu, pleców, rąk.

Cena regularna 200 PLN.

Japońska manualna technika liftingu daje efekty zbliżone do interwencji chirurgicznych, ale bez użycia skalpela. Łączenie kilku technik, takich jak elementy refleksologii, akupresura, techniki japońskie pozwala osiągnąć trójwymiarowe rezultaty liftingujące i ujędrniające, a także odprężenie. Masaż rozluźnia przeponę i całą jamę brzuszną, modeluje sylwetkę, a także odblokowuje przepływ limfy i energii w ciele, usuwając toksyny. Poprawia funkcjonowanie nerwu wegetatywnego, co przekłada się na odzyskanie równowagi oraz wewnętrznego spokoju. Lifting 3D pozwala na osiągnięcie trwałych rezultatów dzięki homeostazie, która ma wpływ na reakcję mięśni. Technika 3D poprawia krążenie energii w organizmie dzięki czemu pobudzone mięśnie mogą długo pozostawać na właściwym miejscu. Już po jednym zabiegu uzyskujemy widoczny efekt liftingu twarzy, redukcji zmarszczek, ujędrnienia skóry oraz korekty postawy.

Masaż zaczyna się od opracowania mięśni pleców, schodząc w okolice pośladków, niweluje napięcia powstałe w nogach. Następnie masowany jest dekolt i ramiona. Kolejnym celem jest wydłużenie szyi, obniżenie obręczy barkowej, wypoziomowanie obojczyków. Masaż twarzy z kolei ma za zadanie zaznaczyć linię żuchwy oraz unieść brwi i kąciki ust. Zabieg obejmuje masaż pleców, twarzy, szyi, dekoltu.

Zalecana seria to 3 – 6 zabiegów.

Cena regularna 220 PLN, zakup w serii, ostatni zabieg – 50%.

Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych technik masażu. W przeciwieństwie do większości masaży nie działa jedynie na powierzchni skóry, ale przez swoją złożoność i intensywność także w jej głębszych warstwach, strukturach mięśni i powięzi. Masaż dzieli się na cztery etapy: relaks, drenaż limfatyczny, lifting i akupresurę. Składa się z około tysiąca ruchów zarówno subtelnych, jak i szybkich, intensywnych zapewniając widoczną i długotrwałą poprawę kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Masaż ten to również profilaktyka procesów starzenia się skóry. W wyniku masażu uzyskujemy wygładzenie zmarszczek, podniesienie owalu twarzy, wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, co poprawia jędrność i napięcie skóry. Masaż Kobido nazywany jest liftingiem bez skalpela i stanowi alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Gwarantuje również głęboki relaks. Zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu.

Zalecana seria to 3 – 6 zabiegów.

Cena regularna 190 PLN, 220 PLN (z maską algową), zakup w serii, ostatni zabieg – 50%.

Przeciwwskazania do masażu: przerwanie ciągłości naskórka, stany zapalne (zakaźne i alergiczne), ostre stany zapalne organizmu (gorączka), nieleczone wysokie nadciśnienie tętnicze, ekstrakcja zęba, stany ropne okołozębowe, cera naczynkowa, do 2 tygodni po zabiegu botoksem, do 2 miesięcy po zabiegu kwasem hialuronowym, do 6 miesięcy po zabiegu nićmi liftingującymi, zarost w przypadku Panów.

Masaż Tui Na ma olbrzymie możliwości terapeutyczne i jest niezwykle skuteczną metodą odmładzania twarzy. W nowoczesnym świecie spotykamy się z wieloma czynnikami powodującymi zmęczenie oczu – sztuczne światło, monitory, zanieczyszczenie środowiska, jak również niewłaściwa dieta i brak snu. Ponadto stres, emocje, napięcie, które powodują skurcze twarzy pozostawiają ślady w okolicach oczu. Zabieg usuwa cienie i obrzęki pod oczami, redukuje zmarszczki, przywraca skórze blask, a ponadto doskonale relaksuje.

Zalecana seria to 10 zabiegów dwa razy w tygodniu. Zabieg obejmuje masaż twarzy, łopatek, karku.

Cena regularna 110 PLN, zakup w serii, ostatni zabieg – 50%.

 

 

Częste zmiany temperatury wiosną wpływają na procesy regeneracji skóry. Wiosna to czas większego zagrożenia dla alergików oraz wzmożonych problemów z zachowaniem równowagi hormonalnej, co prowadzi często do odwodnienia skóry. Wiosną skóra staje się wrażliwsza niż zwykle, dlatego preparaty należy stosować ostrożnie, aby dodatkowo nie podrażniać naskórka. Dzięki technice wiosennego masażu twarzy uzyskujemy efekt delikatnego liftingu i świetlistej skóry. Proces regeneracji skóry usprawniamy przez zastosowanie takiej techniki nakładania produktu, w której wykorzystuje się ruchy drenujące i usprawniające krążenie krwi w skórze właściwej. Zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu.

Cena regularna 130 PLN.

 

Latem skóra jest odwodniona w głębszych warstwach z powodu promieniowania ultrafioletowego. Staje się chropowata, pory zatykają się. Wzmożony łojotok powoduje nagromadzenie sebum, które utlenia się na naskórku dając mało estetyczny efekt błyszczenia, nieprzyjemnej tłustości i przygaszenia kolorytu cery. Ponadto schłodzone powietrze z klimatyzatorów wysusza skórę i zaburza krążenie krwi. Głównym zadaniem zabiegów przeprowadzanych latem jest regeneracja skóry zmęczonej upałem i różnicami temperatur wywołanymi klimatyzacją. Celem masażu jest odblokowanie porów i nawilżenie skóry. W trakcie zabiegu następuje rozluźnienie głębokich mięśni i poprawienie krążenia w głębokich naczyniach.
Do masażu twarzy stosujemy technikę ugniatania, następnie uelastyczniamy skórę masażem liftingującym dodając stretching w okolicy powiek. Zabieg obejmuje demakijaż, peeling, masaż i maskę nawilżającą. Zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu.

Cena regularna 130 PLN.

Jesienne zmęczenie skóry może objawiać się występowaniem plam pigmentacyjnych i pogorszaniem kolorytu cery po letniej ekspozycji na słońce. Dlatego należy podwyższyć temperaturę wewnętrzną komórek i pobudzić do pracy znajdujące się w nich enzymy, co przyniesie efekt anti- aging. Poprzez masaż twarzy normujemy metabolizm naskórka w celu pozbycia się nadmiaru melaniny, w efekcie rozświetlając cerę. Masaż okolic dekoltu ma za zadanie przyspieszyć krążenie w naczynkach krwionośnych głowy, co prowadzi do poprawy karnacji twarzy. Masażem będziemy stymulować włókna kolagenu podnosząc temperaturę skóry, dodatkowo odprężając barki i głowę. Zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu.

Cena regularna 130 PLN.

Zimą skóra staje się cieńsza, zwiotczała, chropowata z tendencją do zmarszczek. Złe krążenie krwi w skórze twarzy, szyi i dekoltu spowodowane jest m.in. napięciem barków w reakcji na zimno. Spowolnienie krążenia prowadzi do złej gospodarki hormonalnej na poziomie naskórka, co powoduje jego przesuszenie, także z powodu niskich temperatur na zewnątrz i przegrzanego powietrza wewnątrz. Celem masażu jest zatem poprawa krążenia krwi płynącej do głowy oraz rozluźnienie barków napiętych z powodu zimna. Często chronimy się przed chłodem przyjmując postawę pochyloną do przodu, dlatego równie ważna jest w tym przypadku praca masażysty z dekoltem w celu jego odprężenia. Zimno powoduje opuchnięcie twarzy, które na dłuższą metę deformuje owal twarzy. Stosowana w masażu technika ugniatania stymuluje głębokie warstwy skóry w celu przywrócenia owalu twarzy. Kończymy masaż delikatnym drenażem. Poprawa krążenia spowoduje nawilżenie naskórka od wewnątrz, co pozwoli utrzymać dobry stan nawodnienia skóry. Zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu.

Cena regularna 130 PLN.

Masaż limfatyczny usprawnia krążenie limfy, usuwa obrzęki zastojowe oraz toksyny. Usuwa napięcie nerwowe działając pozytywnie na psychikę. Zalecany na oczyszczenie całego organizmu, poprawę ukrwienia oraz dotlenienie i odżywienie skóry. Zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, dekoltu lub całego ciała. Dla Panów zabieg obejmuje masaż twarzy, szyi, klatki piersiowej.

Wskazania do masażu limfatycznego:

• obrzęki pourazowe,
• obrzęki w przebiegu niektórych chorób reumatologicznych,
• choroby skóry bez zmian zapalnych,
• obrzęki i zaburzenia przepływu chłonki w obrębie jelita,
• obrzęki narządów miednicy mniejszej,
• detoks,
• przygotowanie do zabiegów medycyny estetycznej,
• twardzina układowa,
• zespół Sudecka,
• sarkoidoza.

Cena masażu twarzy 120 PLN, cena masażu całego ciała 200 PLN.

Zabieg wspaniale oddziałuje na układ nerwowy zmniejszając napięcie mięśniowo – nerwowe i psychiczne, tym samym uzyskując stan pełnego odprężenia. Celem masażu jest równoważenie wysyłanych przez ciało negatywnych reakcji na stres oraz przywrócenie prawidłowego rytmu serca, a tym samym właściwego krążenia i ciśnienia krwi.

Cena regularna 90 PLN.

 

Masaż regeneruje wszystkie narządy zmysłów, wspomaga ich prawidłowe i harmonijne funkcjonowanie. Nie tylko uwalnia nagromadzony stres, ale ma również zbawienny wpływ na całe ciało oraz psychikę. Regularny masaż prowadzi do odnowy emocjonalnej, mentalnej i fizycznej. Masaż skóry głowy ciepłym olejem wzbogaconym o zioła działa cudownie na włosy jednocześnie relaksując umysł i system nerwowy. Zabieg obejmuje masaż głowy, barków, karku, łopatek.

Działanie:

 • odżywia włosy i leczy problemy skóry,
 • wzmacnia cebulki włosowe, włosy stają się zdrowe i błyszczące,
 • poprawia funkcjonowanie pięciu zmysłów oraz układu nerwowego,
 • redukuje stres i wspomaga leczenie depresji, pomaga przy bezsenności i nerwowości,
 • uwalnia napięcie szkieletowo – mięśniowe,
 • głęboko relaksuje i poprawia wygląd.

Cena regularna 90 PLN, zakup w serii, ostatni zabieg – 50%.

Rytmiczne i głęboko relaksujące ruchy mają za zadanie poruszyć zastałą energię. Wykonywany regularnie pozwala unormować funkcjonowanie ciała pod względem fizycznym, mentalnym i duchowym. Do masażu używa się oleju sezamowego. Zabieg obejmuje masaż całego ciała i twarzy.

Najważniejsze z działań Abhyangi:

FIZYCZNE:

 • poprawia krążenia krwi,
 • redukuje tkankę tłuszczową (przy regularnych masażach) oraz zwiększa elastyczność ciała, stawów i zakresu ruchów,
 • oczyszcza ciało z toksyn,
 • wspomaga leczenie reumatyzmu, artretyzmu, bólu głowy, migreny, chronicznego bólu pleców, odmładza i wzmacnia tkanki,
 • wspomaga witalność wzmacniając odporność,
 • masaż olejami ziołowymi tonizuje skórę i nadaje jej blasku,
 • żyły i arterie stają się bardziej elastyczne, ciało jest sprawniejsze,
 • pobudza organy trawienne, uaktywnia układ moczowy,
 • pobudza sztywność mięśni.

PSYCHOLOGICZNE:

 • usuwa napięcie, zwiększa odporność na stres,
 • stymuluje i dodaje pozytywnych emocji,
 • regularny masaż uspokaja nerwy i zapewnia głęboki sen,
 • zaspokaja potrzebę leczącego i troskliwego dotyku,
 • poprawia harmonię intelektualną i mentalną, zwiększa koncentrację.

DUCHOWE:

 • wpływa na harmonię i komunikację ciała z naturą,
 • otwiera na medytację poprzez komunikację między czakrami.

Cena regularna 230 PLN, zestaw Abhyanga + Udvartana 350 PLN.

Całkowicie naturalny zabieg wspomagający odchudzanie, stosowany przy likwidacji zmian cellulitowych, chorobowych zmianach skórnych, nadmiernej potliwości i przypadłościach reumatycznych. Proszki do masażu, pasty z przypraw i ziół zmieszane z olejem ajurwedyjskim mają działanie moczopędne, przeciwzapalne, detoksykujące, wzmacniając i poprawiając napięcie tkanki. Zabieg pobudza krążenie krwi, działa jak peeling. Zabieg obejmuje masaż twarzy i całego ciała.

Poza tym:

 • oczyszcza i odżywia skórę,
 • działa tonizująco na mięśnie,
 • działa odżywczo i sprawia, że skóra staje się wygładzona i zmiękczona,
 • wzmacnia ciało,
 • rozszerza naczynia krwionośne,
 • zwiększa odporność i wytrzymałość skóry,
 • nadaje skórze jedwabistą gładkość i blask.

Cena regularna 200 PLN, zestaw Abhyanga + Udvartana 350 PLN.

Hawajski masaż dla kociarzy i nie tylko, a to za sprawą faktu, że w wolnym tłumaczeniu oznacza dotyk delikatnej kociej łapy. Celem masażu jest maksymalne rozluźnienie i odprężenie. Masaż gwarantuje również zwiększenie ruchliwości stawów, poprawia przemianę materii oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej poprzez pobudzenie układu trawiennego. Masaż lomi lomi jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które żyją w dużym stresie rozładowując napięcie mięśniowe i poprawiając samopoczucie.

Masażysta pracuje nad pozytywnym programowaniem umysłu pacjenta, stąd poprzez dotyk fizyczny wpływa na sferę emocjonalną i duchową. Uważny terapeuta potrafi wychwycić napięcia w ciele, ustawić ciało w pozycji ułatwiającej rozluźnienie mięśni i dotrzeć do zamrożonych uczuć.

Zabieg obejmuje masaż całego ciała i twarzy.

Cena regularna 250 PLN.

Masaż balijski łączy w sobie tradycyjny masaż, elementy akupresury i aromaterapii. Jest idealny dla osób zmęczonych i przepracowanych, ale polecany również dla sportowców.
Masaż balijski to kombinacja kilku azjatyckich technik m.in. ajurwedy, chińskich technik akupresury oraz typowego dla wyspy Bali masażu relaksacyjnego oddziałującego na krążenie krwi i kanały przepływu energii. Zabieg gwarantuje głęboki relaks i doskonałe samopoczucie. Zabieg obejmuje masaż twarzy i całego ciała.

Cena regularna 230 PLN.

Zabieg głęboko relaksujący, rewitalizujący i regenerujący. Bazaltowe kamienie o odpowiedniej temperaturze głęboko rozgrzewają organizm, przyspieszają krążenie krwi, zmniejszają stres, rozluźniają napięcia mięśniowe, działają relaksująco i odprężająco na całe ciało. Wskutek masażu zwiększa się metabolizm i wymiana tkankowa. Różne wielkości kamieni umożliwiają wykonanie masażu wszystkich części ciała: twarzy, pleców, nóg, stóp, dłoni. Zabieg obejmuje masaż całego ciała i twarzy.

Wskazania do masażu:

 • wzmożone napięcie mięśniowe,
 • bóle mięśniowe,
 • stany po intensywnym wysiłku,
 • urazy ortopedyczne,
 • choroby układu krążenia,
 • problemy z prawidłowym metabolizmem,
 • zaparcia,
 • stany pourazowe,
 • okresy rekonwalescencji,
 • stany wyczerpania psychofizycznego.

Cena regularna 180 PLN.

Przeciwwskazania do zabiegu: zmiany nowotworowe, ciąża, cukrzyca, stany zapalne skóry, zakażenia, alergie skórne, stan podgorączkowy, gorączka, nadciśnienie, zwłaszcza nieunormowane, ciężkie wady serca, skaleczenia skóry, rany, nadczynność tarczycy.

Refleksologia stanowi holistyczną metodę leczenia i wymaga traktowania człowieka jako niepodzielnej całości obejmując ciało, umysł oraz ducha. Terapia uciskowa punktów reflektorycznych stóp odpowiadających poszczególnym narządom powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu.

W razie bólu pleców wykonujemy również masaż przeciwbólowy.

Ponieważ umawiamy refleksologa specjalnie na wizytę dla pacjenta prosimy o kontakt pod nr tel.: 601449828 – fizjoterapeuta.

Cena regularna 120 PLN.

KONTAKT

Podczas trwania zabiegu zazwyczaj nie odbieram telefonu proszę wyślij SMS, wtedy napewno skontaktuję się z Tobą.
Zadzwoń / SMS
+48 664 016 402

Sklep z meblamipomoc komputerowa chorzów katowiceLUPUS Meble HoteloweLUPUS Möbelhersteller